top of page
  • Writer's picturecardberg.com

Osviežte svoju ponuku s turistickou kartou

Updated: Jan 18, 2023

Odvážnemu vraj šťastie praje. Po útlme pandémie bude platiť aj pripravenému šťastie praje.


Ako pripraviť svoje ubytovanie na fungovanie v dobe pokoronovej sme vám už poradili v predchádzajúcich blogoch. V tom dnešnom si predstavíme zaujímavý turistický produkt, ktorý môže zatraktívniť vašu ponuku a v konečnom dôsledku aj zvýšiť prílev hostí. Počas, po, aj bez korony.


Čo je turistická karta?Destinačná alebo mestská turistická karta od Cardbergu je na trhu už nejaký ten rok a v súčasnosti funguje napríklad na Liptove - Liptov Region Card, v Bratislave - Bratislava City Card, ale aj v Čechách. Turistická karta ponúka širokú paletu zliav na tie najlepšie atrakcie a služby v danom regióne.


Celý produkt má názov Cardberg Tourist Insights a zvyčajne je v správe OOCR alebo podobného združenia na podporu cestovného ruchu v regióne. Oblastná organizácia si potom celý produkt manažuje, upravuje podľa svojich potrieb a samozrejme, združuje všetkých poskytovateľov zliav. V každom regióne tak môže karta ponúkať rôzne typy zliav (pamiatky, šport, kultúra, nákupy, ...) a tiež fungovať na inom princípe (all inclusive vstupy, vernostné body, fixné zľavy, …), no podstata zostáva rovnaká - naštartovať turizmus a priniesť viac spokojných a vracajúcich sa návštevníkov.


A poďme sa už pozrieť na konkrétne funkcie a benefity, ktoré turistická karta ponúka.Zážitky za výhodné ceny


Najzaujímavejší benefit pre vašich hostí bude nepochybne široká ponuka zliav na atrakcie, miesta a služby v destinácii. Každá OOCR zostavuje ponuku toho najlepšieho, takže sa nemusíte obávať, že by karta nebola pre turistov atraktívna. Práve naopak - nájdete tu presne tie ponuky, ktoré návštevníkov vášho regiónu budú najviac zaujímať. Od vstupov do pamiatok, atrakcií, lyžiarskych stredísk, kúpalísk, kúpeľov, wellness, cez zľavy do reštaurácií, až po služby a obchody ako taxi, požičovne lyží, predaj syrov, atď…


Sprievodca najlepšími atrakciami


Vašich hostí budú vždy zaujímať tri veci - čo vidieť, čo robiť a kde sa najesť. A presne odpovede na tieto otázky im karta poskytne. Všetky zľavové ponuky totiž poslúžia aj ako sprievodca po vašom regióne, ktorý vašim hosťom ponúkne prehľad toho najlepšieho. Najobľúbenejšie atrakcie, najkrajšie miesta, najzaujímavejšie aktivity, najlepšie reštaurácie a hotely, … to všetko prehľadne zoskupené na jednom mieste.


Digitálny produkt


Turistická karta existuje tak v tlačenej forme (plastová/papierová kartička) ako aj v online digitálnej podobe. Každý si tak môže vybrať typ, ktorý preferuje, či už je to staršia generácia, ktorá chce mať kartičku v ruke, alebo tí skôr narodení, ktorí naopak potrebujú mať všetko online, dostupné na pár klikov vo svojom telefóne. Moderné technológie dnes už vyhľadáva čoraz viac ľudí, takže možnosť kúpiť si kartu online a používať ju cez aplikáciu, bude nepochybne jedno z lákadiel.


Dlhšie pobyty


Bohatá ponuka zliav môžete ľahko presvedčiť vašich hostí, aby si svoj pobyt predĺžili. Možno plánovali zostať len na jeden, dva dni, ale vďaka karte zistia, že región ponúka oveľa viac aktivít a rozhodnú sa zostať dlhšie. Navštívia viac atrakcií, svoj pobyt si užijú naplno a odídu spokojní. Možno o svojom výlete povedia známym, alebo sa dokonca vrátia. A to sú už výhody nielen pre vaše ubytovanie, ale cestovný ruch vo vašom regióne všeobecne. Lebo rozvinutý a aktívny cestovný ruch je výhra aj pre vás.


Výhoda pred konkurenciou


Všetci to dobre poznáte, každý sa dnes snaží priniesť niečo lepšie, lacnejšie, alebo originálnejšie. A turistická karta bude nepochybne zaujímavým produktom vo vašej ponuke. Neponúkajte ju len priamo na recepcii, povedzte o nej turistom už vopred na svojej stránke, sociálnych sieťach, rezervačných portáloch. A vďaka tomu, že sa u vás bude karta vydávať alebo predávať, dostane vaše ubytovanie aj bezplatné promo na stránkach OOCR. A viac reklamy = aj väčšia šanca, že sa turista ubytuje práve u vás.


Žiadne starosti navyše


Vy ako ubytovateľ tak máte na dosah lákavú ponuku, s ktorou viete pracovať podľa svojich predstáv. Turistickú kartu môžete ponúkať zadarmo, predávať ju (závisí to aj od toho, aké podmienky nastaví OOCR) alebo ju pridať ako špeciálny benefit pre vašich hostí. Pre vás takmer žiadna robota navyše, pre vašich hostí zaujímavý bonus, vďaka ktorému si svoj pobyt naplno užijú a možno aj predĺžia. S turistickou kartou určite nemáte čo stratiť, môžete iba získať.


Kde kartu nájdete?


Ku karte sa dostanete cez svoje OOCR, tu je zoznam všetkých regiónov, miest a obcí, ktoré už turistickú kartu ponúkajú:

• Spiš a Slovenský raj (https://vraji.sk/turisticka-karta/)


Ak ste svoj región v zozname našli, môžete rovno osloviť vašu OOCR. Všetky informácie vám poskytne vaša OOCR resp. prevádzkovateľ Cardberg Tourists Insight vo vašom regióne - stačí kliknúť na webovú stránku v zozname.

69 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page